Мени

EnglishMacedonian
Корпа 0

Ideal Standard

A7546XG Ceraterm T25 термостатски туш систем

Шифра: 0906799

28,840.00МКД

2 на залиха

Има на залиха

Туш систем со термостат Ceratherm T25 ,произведен од брендот Ideal Standard.

 

  • Туш капа со една функција на прскање Ø 200 mm, со агол на ротација: 14° во секоја насока
  • Туш рачка Idealrain,  Ø 100 mm со функција против бигор
  • Црево за туширање „Idealflex“ ,1750 mm, приклучок G1 / 2.
  • Термостат за туширање AP DN15
  • безбедносно стоп копче на 40°C за заштита од случајно високи температури
  •  Вртлив лизгач на копче и ѕиден држач што се прилагодува на висина
  • Регулирање на волуменот на водата со двонасочен вентил и економично копче ECO
  • RV кертриџ од страната на топла вода со интегриран вентил за ослободување на притисокот, при притисок поголем од 16 бари.
  • Спречувач на повратен проток
  • S-приклучоци и спојни навртки покриени со рамни метални розети (прилагодливи од 137 – 163 mm)

 

шифра: A7546XG

© sanmarti.com.mk 2023 | Created by Altius.mk