Мени

EnglishMacedonian
Корпа 0

Често поставувани прашања

Кога нарачувате од нашата e-продавница, вашата нарачка ќе биде процесирана во рок од 24 часа. Производите кои ги нарачувате, доколку се достапни може да се купат веднаш, со рок на испорака од 1 до 5 дена, но исто така производите кои не се достапни во моментот се достапни за нарачка (резервација) со рок на испорака до 60 денa.
-Да, доставата кај нас е бесплатна за нарачки над ________ денари. -Не, доставата чини _______ денари.
Да, од вас ќе биде побарано да потпишете формулар за успешна достава со потврдa дека производот(ите) е доставен во исправна состојба (без очигледни оштетувања). Ве замолуваме внимателно да ја прегледате пратката пред да потпишете.
Нашите доставувачи телефонски ќе ве контактираат пред да ја извршат доставата. Точното време на достава го договарате директно со нив.
За испорака доколку производот(ите) се веднаш достапни потребни ни се 1-5 дена, а доколку производите не се достапни, потребно е да ги нарачате(резервирате), тогаш потребни ни се до 60 дена за испорака. Доколку во тој временски интервал вашата нарачка сеуште не е пристигната ве замолуваме јавете се телефонски на + 389 75 216 555 или пишете ни е-маил на [email protected]. Сигурна настанала некаква грешка.
Доколку вашата нарачка е процесирана, системот не може да ви изврши промена. Меѓутоа, може да се јавите на + 389 75 216 555, и ќе ни биде задоволство да ви помогнеме.
- Целата палета за мебел на бања стигнува веќе монтирана во вашиот дом, спремна за користење. - Поради безбедност на производите, мебелот стигнува размонтиран и спакуван во заштитна фолија/кутија и мора да се монтира на лице место.
- Комплетна монтажа е вклучена во цената. - Монтажата си ја обезбедувате сами. - Монтажата се доплаќа во зависност од мебелот.
Доколку сте се предомислиле и вашата нарачка сеуште не е процесирана, исконтактирајте не на + 389 75 216 555 и дополнително исконтактирајте ја вашата банка.
Враќање на нарачките ќе бидат прифатени само за оштетени / неисправни производи. Потребно е да не известите за каква било штета / дефект во рок од 48 часа по испораката на производот.
Рефундирањето на средствата не зависи од нас, зависи од банкарските системи. Роковите кај сите банки за рефундирање се различни, но скоро секогаш се движат во рок од 1-3 дена. Ве молиме контактирајте ја вашата банка за попрецизна информација.
Сите рефундирања (освен за готовинските плаќања) се изведуваат преку истиот метод на трансакција што се користи при самото купување. На пример, доколку сте платиле со кредитна картичка, износот ќе ви биде рефундиран на кредитната картичка. За готовинските плаќања, рефундирањето на средства се врши ______________________________________________________________________________________________________________________________________.
Сите производи имаат гаранција за физичко оштетување или дефект при производство. Ве молиме чувајте ја сметката и документот за достава.
Секако, Ве очекуваме во нашите продажни салони на следните локации: Визбегово - Jадранска Магистрала, Скопје AQUA BAU MARKET - Ул. Ацо Шопов, Скопје
Не двоумете се и јавите ни се на + 389 75 216 555 или пишете ни е-маил на [email protected]
Прифаќаме плаќања со кредитни и дебитни картички од фамилиите на Master и Visa, како и готовинско плаќање.
Ние се грижиме за вас и секогаш на прво место ни е вашата безбедност. Поради таа причина ги користиме платежните системи за плаќање на Халк Банка.
Сите наведени производи вообичаено се на залиха. Доколку некој производ не е достапен во моментот, слободно може да го резервирате, го плаќате и истиот ви пристига во максимален рок од 60 дена. Резервацијата не важи за производи кои не се на залиха во делот за Outlet.
Ние се погриживме фотографиите кои се поставени на нашата е-продавница да бидат репрезентативни и целосно да го доловат изгледот на производите. Меѓутоа, поради разновидната технологија денес и личните поставки на вашите екрани, боите може минимално да варираат.

© sanmarti.com.mk 2024 | Created by Altius.mk