Мени

EnglishMacedonian
Корпа 0
20% попуст

Grohe

23141000 Eurocube чешма за када комплет

Шифра: 0902425

24,020.00МКД 19,200.00МКД

8 на залиха (може да се нарача)

Има на залиха

EUROCUBE SINGLE-LEVER BATH/SHOWER MIXER 1/2″

Оваа батерија за капење на Eurocube со пренасочувач за капење / туш оди во комбинација со рачен туш, ѕидно поставена со прицврстувач и црево за туширање.

Славината има робустен аголен дизајн, кој најдобро одговара за модерна бања со многу прави и аголни форми. Оваа батерија се карактеризира со добро познатиот GROHE StarLight финиш, отпорен на гребење  кој е лесен за чистење и ќе го задржи својот зачудувачки сјај дури и по долгогодишно користење.

Чешмата е лесна за употреба, благодарение на технологијата GROHE SilkMove, која ви овозможува непречено и прецизно да ги поставите волуменот и температурата на водата.

Детали за продуктот

 • ѕидна поставеност
 • метална рачка
 • GROHE SilkMove 46 mm керамички кертриџ
 • GROHE StarLight хромиран завршен слој
 • прилагодлив ограничувач на брзината на проток на вода
 • перлатор на славина
 • интегриран неповратен вентил во излезот на батеријата за туширање 1/2″
 • покриени S-unions
 • заштита од повратен проток на вода
 • опционален ограничувач на температурата (46 375 000)
 • рачен туш (27 698 000)
 • ѕиден држач за туш (27 693 000)
 • црево за туширање 1500 mm (28 151 000)

© sanmarti.com.mk 2024 | Created by Altius.mk