Мени

EnglishMacedonian
Корпа 0

Grohe

Eurocube OHM bath exposed

Шифра: 23140000

19,330.00МКД

Моментално производот е достапен само со резервација со рок на испорака до 60 денa.

Има на залиха

EUROCUBE SINGLE-LEVER BATH/SHOWER MIXER 1/2″

Одликувајќи се со чисти линии и со квадратни рабови, стилската батерија за туширање GROHE Eurocube е совршена за секој модерен дизајн на бања. Комбинација од GROHE  технологијата и германскиот инженеринг, оваа ѕидна батерија е лесна за ракување.

Контролата на волуменот и температурата на водата е прецизна и без напор благодарение на керамичкиот кертриџ GROHE SilkMove, додека GROHE StarLight хромираниот слој е отпорен на гребење и ќе го задржи својот сјај со години.

Загарантирана е целосна удобност во бањата, бидејќи практичниот автоматски пренасочувач го олеснува преминувањето помеѓу протокот на вода во бањата или тушот. Исто така, постои прилагодлив ограничувач на брзината на проток кој овозможува заштеада на вода.

Детали за продуктот

  • ѕидна поставеност
  • метална рачка
  • GROHE SilkMove 46 mm керамички кертриџ
  • GROHE StarLight хромиран завршен слој
  • прилагодлив ограничувач на брзината на проток на вода
  • перлатор на славина
  • интегриран неповратен вентил во излезот на батеријата за туширање 1/2″
  • покриени S-unions
  • заштита од повратен проток на вода
  • опционален ограничувач на температурата (46 375 000)

© sanmarti.com.mk 2023 | Created by Altius.mk